למה רק עלה ירוק תביא את הבשורה – וכיצד

ישנן שתי סיבות מרכזיות בגינן רק עלה ירוק תביא את הבשורה בנושא הקנאביס ואלו הן:

1. רק עלה ירוק לא תתפשר על שינוי החוק.
2. רק עלה ירוק תשקיע כספים בקידום הנושא מבחינה ציבורית. בשנים האחרונות, לאור הפעילות הרבה שביצעו פעילים חברתיים בישראל בנושא וכן נוכח ההתפתחויות בעולם, חומת הבושה קורסת ואנשים רבים נוספים לא מתביישים להודות שהם צרכו וצורכים קנאביס בזמנם הפנוי. יתרה מכך: בכנסת האחרונה היו כ-15 חברי כנסת שהודו שעישנו ובכנסת הקרובה ייכנסו חברי כנסת חדשים נוספים שמודים בפה מלא בצריכת קנאביס. חברת הכנסת תמר זנדברג ממרצ אף הגישה הצעת חוק שנכתבה עבורה על ידינו, לאי-הפללה ולהסדרת שוק הקנאביס. נשאלת השאלה – אז למה בכלל לרוץ? אולי הם יסדירו את זה בשבילנו? התשובה היא, לצערנו הרב, שזה לא יקרה בלעדינו. רק עלה ירוק תביא את הבשורה. רק עלה ירוק לא תתפשר על שינוי החוק.

בראש ובראשונה נסביר את המשמעויות של כניסת מפלגה לכנסת: מעבר למעמד ההיסטורי של הכנסת חמישה נציגי מפלגת עלה ירוק לכנסת, וההשלכות התקשורתיות  והתודעתיות הלאומיות והבינלאומיות לכך, הכנסת הקרובה עומדת להיות כנסת מבוזרת מאוד, ולא תהיינה רשימות גדולות. המשמעות היא שכל מועמד לראשות ממשלה יצטרך כל שותף שהוא יוכל לאסוף ולכן הוא יהיה חייב לנהל מו"מ עם כל הסיעות שנכנסו לכנסת.

סיעות אחרות, כגון מרצ, במידה ובכלל יסכימו להיכנס לממשלה (והדבר לא יתאפשר במידה ותעלה ממשלת ימין), יעמדו על שלהן בתחומים של יחסים מול הפלסטינים למשל והתנהלות חוץ. הסדרת שוק הקנאביס תהיה הדרישה הראשונה שהם יזרקו לפח כדי להיכנס לממשלה. 
כך יעשו גם כוכבים חדשים כגון ינון מגל מהבית היהודי, אשר הודיע כבל עם ועדה כי הוא תומך בהסדרת שוק הקנאביס אך חברי מפלגתו מתנגדים לכך התנגדות מוחלטת והם מי שייבחרו אותו לקדנציה הבאה ולכן הוא יהיה מחושק ומטורפד ולא יוכל לקדם את הנושא. כבר היינו בסיפור הזה עם פייגלין, אשר יצא בהצהרות גדולות אבל בסופו של דבר התנגד להצעת החוק להפסקת מדיניות ההפללה בטענה כי "צריך קודם לקדם את הנושא הרפואי," תוך התעלמות מהעובדה שכל סוגיית האישורים הרפואיים תקועה בגלל הפללת "צרכני הפנאי" וכאילו לא ניתן לקדם את שני הנושאים גם יחד.

רק עלה ירוק תשקיע כספים בקידום הנושא מבחינה ציבורית.
יתרה מכך: מפלגה שנכנסת לכנסת מקבלת מימון חודשי מהמדינה בסכום של כ-100,000 ₪ בחודש (!) עבור כל מנדט שהיא מקבלת. את הסכום הזה היא יכולה להוציא אך ורק על פרסום וקידום נושאים שהיא מאמינה בהם. מפלגת מרצ, למרות שישבה על תקציבים של מיליוני שקלים בשנה, לא השקיעה בנושא הקנאביס ולו אגורה שחוקה אחת (!!!).

אנחנו מתחייבים: מהרגע שניכנס לכנסת נשקיע מאות אלפי שקלים מדי חודש לפרסום וקידום הנושא. עד היום קידמנו את הסוגיה בהתנדבות מלאה וללא השקעה כספית בכלל. תחשבו מה אנחנו מסוגלים לעשות עם תקציב של 400,000 שקלים בחודש.

אנחנו ניפגש כנראה לבחירות נוספות בעוד שנתיים... רוב ההבטחות של המפלגות האחרות על שלום ובטחון לא תתממשנה במהלך תקופה זו. עם עלה ירוק בכנסת אתם יכולים להיות בטוחים שעד אז לפחות הקנאביס יהיה חוקי.