"אני רוצה שעלה ירוק יהיו בכנסת אבל...״
תשובות להתנגדויות נפוצות

1
"אני לא בטוח שצריך לשנות את החוק ולעשות לגליזציה״

כל אדם שמכיר את העובדות והתוצאות המוכחות מהניסיונות בעולם מבין: אנחנו מנהלים את המדיניות הגרועה ביותר מבין כל האפשריות. מכל הבחינות נכון לשנות את מדיניות ההפללה: מהבחינה המוסרית-פרטית, מהבחינה החברתית-כלכלית ומהבחינה הפרקטית של החלופות האפשריות. כנסו וקראו 14 סיבות למה צריך לשנות את החוק.

2
"למה לא להצביע לתמר זנדברג ממרצ או לינון מגל מהבית היהודי שתומכים בזה?״

כל הכבוד לתמר זנדברג וינון מגל שהם תומכים בהסדרת שוק הקנאביס. ברצינות. העניין הוא שאצלם הנושא הוא בסדר עדיפויות נמוך ביותר, וחבריהם למפלגה לא שותפים לדעתם בצורה מלאה. מרצ, למרות תמיכתה הפורמלית בנושא, לא הוציא בשלוש השנים האחרונות אפילו שקל אחד לקידום הנושא, זאת למרות שתמר זנדברג הגישה הצעות חוק שנכתבו על ידי ראשי עלה ירוק הנוכחיים. הם אפילו לא סייעו לפעילים לקיים מחאות חברתיות, והפעילים הוציאו אלפי שקלים מכיסם. לגבי ינון מגל – רוב מוחלט מחברי הבית היהודי התבטאו באופן גלוי כנגד הפסקת מדיניות ההפללה, ובראשם נפתלי בנט ואיילת שקד – ראשי הרשימה. המשמעות היא שמגל, כמו פייגלין בכנסת הקודמת, אשר עלה בקול תרועה עזה ובסופו של דבר התנגד להצעת החוק להפסקת מדיניות ההפללה, ייאלץ להצניע את תמיכתו בנושא. להרחבה קראו כאן: למה רק עלה ירוק יכולה.

3
"גם אם תעברו את אחוז החסימה החוק לא ישתנה”

אנחנו בטוחים בוודאות שהחוק ישתנה במידה ונהיה בכנסת. למה? שלוש סיבות:
1. בראש ובראשונה כי הבחירה בעלה ירוק היא אמירה בעלת משמעות בינלאומית שתתפרסם בכל העולם ולא ניתן יהיה להתעלם ממנה.
2. כי נעמיד כתנאי לכניסה לקואליציה את אימוץ תכנית השלבים להפסקת ההפללה והסדרת שוק הקנאביס.
3. מכיוון שנשקיע את כספי מימון המפלגות החודשיים שנקבל (מעל 400,000 ₪) על מנת לשנות לחלוטין את התפיסה הציבורית בנושא. בסכומים כאלה נעשה שינוי תודעתי מוחלט בנושא בתקופה שלא תעלה על חצי שנה.

4
"עלה ירוק מתעסקת רק בנושא אחד”

אנחנו גאים לייצג בצורה מובהקת את הדרישה להפסקת מדיניות ההפללה ורדיפת הצרכים והסדרת שוק הקנאביס בישראל. מדובר בנושא כבד משקל שהסדרתו תכניס למדינת ישראל מעל 3 מילארד ₪ בשנה. עם זאת, הנציגים שלנו הם אנשים רציניים ומקצועיים בתחומם, והם מתחייבים לפעול בהתאם לעקרונות ההיגיון הבריא ודרך ארץ ולקדם נושאים שונים הקשורים לדמוקרטיה, חיים ומוות בכבוד, יוקר המחייה, חינוך, בריאות ואיכות הסביבה.

5
"אני לא רוצה שתתמכו בפינוי שטחים/שתתנגדו להסכם שלום”

בשני הנושאים הללו קיים חוק המחייב משאל עם ולדעתנו החוק מוצדק מאחר ומדובר בנושא שעונה על שלושת המרכיבים המחייבים לדעתנו משאל עם: נושא כבד משקל, עם תוצאה בלתי הפיכה או קשה מאוד להפיכה שאין לגביו קונצנזוס רחב, ולפיכך הנושא אינו בסמכות הכנסת, אלא בסמכות העם בישראל.

6
"האם תעברו בכלל את אחוז החסימה? אני מפחד/ת שהקול שלי ייזרק לפח”

1. בישראל יש יותר מ-350,000 אזרחים, בני 25-45, שצורכים קנאביס שלוש פעמים בשבוע (כך על פי הרשות למלחמה בסמים). אם הם יצביעו עבורנו, מפלגה שנציגיה אינם נופלים מכל מפלגה אחרת בכל נושא אחר, אך בנוסף תפסיק את ההפללה, נקבל 9-10 מנדטים. 
2. בעבר הקהל שלנו בחר לא להצביע לנו. אנו סבורים כי בבחירות הללו פתרנו את הגורמים שיצרו הימנעות מהצבעה עבורנו. בין היתר, הרשימה הפעם היא של אנשי מרכז מפה פוליטית, שהאידיאולוגיה שלהם היא היגיון בריא אמת והגינות ציבורית. מדובר באנשים רציניים ומנוסים בתחומם, בשונה מבעבר – ולכן אין סיבה שלא להצביע להם.
3. חשוב לציין כי בעיניים שלנו, ההצבעה לעלה ירוק היא הצבעה ערכית. להצביע למי שלא יפסיק את ההפללה ולא יסדיר את שוק הקנאביס היא היא בזבוז קול, מאחר וזה להצביע לאנשים שנכשלו במבחן ערכי חשוב מאוד, ולכן עלה ירוק היא ההצבעה ההגיונית היחידה. מכאן שסוגיית אחוז החסימה לא צריכה להוות מכשול.
4. אנחנו מזמינים אתכם לראות סיכום של מצבנו בסקרים על ידי יו"ר המפלגה נכון לתחילת חודש פברואר.
5. הנסיבות של הבחירות הללו, גרמו לשני דברים שתורמים לנו: (א) הציבור כולו הבין שהכל אישי והרוב לא ענייני. נקודה זו מבהירה שגם הצבעה שהיא לכאורה "רצינית" כמו יש עתיד או ליכוד בסופו של דבר יורדת לטמיון במחי יד. בנוסף ומכיוון שרוב הרשימות הקטנות לא ירוצו, 5-6 מנדטים שלרוב מצביעים למפלגות קטנות נשארים ללא אלטרנטיבה.
6. כל המשתנים לעיל מובילים אותנו לאמונה שנקבל בין 150 ל-200 אלף קולות.

7
"יש דברים יותר חשובים מקנאביס, זה לא הכי חשוב.
מי שאומר שזה הכי חשוב ובמקום הראשון מחזיק סדר עדיפויות פגום”

1. האם ביטחון, העניין המדיני, בריאות ומשפט יותר חשוב מקנאביס? כן. ברור שכן. אנחנו יודעים את זה כמו כל אחד אחר. אבל מה הקשר? הטיפול והדרישה להפסקת מדיניות ההפללה לא שוללת טיפול בכל נושא אחר, ולראיה המצע שלנו.
2. למרות שלא מדובר בנושא "הכי" חשוב – מדובר בנושא כבד משקל ומשמעותי: המדיניות הנוכחית היא לא מוסרית, אלימה, יקרה להחריד, ומלאת חסרונות, והחלופות פשוט הרבה יותר טובים. הנכם מוזמנים לקרוא את המאמר בנושא.
3. בנוסף, מדובר בנושא פתיר. ביבי אמר שהוא "יחסל את החמאס". לא ממש הצליח לו בחמש השנים האחרונות. ציפי ובוז'י אומרים שהם יעשו שלום. נראה לנו שהם "קצת" לוקים באופטימיות יתר ומתעלמים מכל מיני דברים כמו דאע"ש, חמאס סכנות בטחוניות לישראל, היעדר קונצנזוס פנימי ועוד. הרשו לנו להטיל ספק בטענה שבעוד שנתיים ננגב חומוס בסוריה המצויה במלחמת אזרחים עקובה מדם שמתו בה כבר מעל 250,000 אנשים. לעומת זאת, את סוגיית הקנאביס ניתן לפתור תוך זמן סביר. בתוך חצי שנה ניתן להגיע להישגים גדולים מאוד, שישפרו את מצבנו עשרות מונים. לכן, כשאתם מצביעים לעלה ירוק, אתם יכולים להיות בטוחים שלפחות נושא אחד שמטריד אתכם ייפתר. כנסו לראות את נאום הבלונים ההיסטורי של יו"ר המפלגה בנושא.

8
"אני ממש רוצה להצביע לעלה ירוק, אבל זה יעשה לי בעיות וחוסר נעימות מול ההורים,
מול הבת/בן זוג, בעבודה ו/או מול החברים/חברות.”

1. לפעמים הרוב טועה. כל הדמויות הגדולות בהיסטוריה היהודית ובכלל, היו דמויות שעמדו צד האמת והצדק, כשאלו היו במיעוט. מולם, תמיד עמדו אנשים שהחזיקו דעות קדומות וסטיגמות שגויות. 2. את/ה שמצביעים לעלה ירוק, אתם עושים מעשה בעל משמעות. אתם שותפים לשינוי משמעותי ולטובה. אתם בוחרים בהיגיון הבריא. אתם אמיצים. אתם בוחרים בצד הנכון של ההיסטוריה. אתם צריכים להיות גאים בבחירה שלכם! 3. אדם שבוחר בעלה ירוק, מכניס עצמו למעשה לאותה הקבוצה של אנשים גיבורים במהלך ההיסטוריה שעשו שינוי משמעותי, למרות שהתחילו מעמדת מיעוט: אברהם אבינו, משה רבנו, יהודה המכבי, ספרטקוס, סוקרטס, דבורה הנביאה, קליאופטרה, דוד המלך, יהודה הנשיא, הרמב"ם, ליאונרדו דה וינ'צי, קופרניקוס, אלברט איינשטיין, אברהם לינקולן, ווילאם וואלס, בנימין זאב הרצל, בן גוריון, מנחם בגין, זאב ז׳בוטינסקי, יוסף טרומפלדור, מהטמה גאנדי, מרתין לותר קינג, רוזה פארקס, ראול ולנברג, אוסקר שינדלר, אירנה סנדלר ועוד רבים וטובים שפעלו בניגוד לדעה המקובלת, לרוב בניגוד לחוק, לעיתים תוך סיכון חייהם – והכל כדי לשנות את העולם לטובה. 4. מכאן שאנחנו רוצים לומר לכם כבר עכשיו תודה שאתם שוקלים להצביע לנו. תזכרו, אותם אנשים שכעת מבקרים אתכם, הם שיודו לכם בעוד שנתיים אם תדברו איתם ותסבירו להם שצריך לשנות והדרך היחידה היא הצבעה לעלה ירוק.